“Vanaf 2013 daalde het aantal bijstandsaanvragen door ondernemers gestaag”, zegt Han Dieperink, algemeen directeur van het IMK, “maar nu blijkt dat niet alle zzp’ers profiteren van de economische opleving.”
Voor sommigen is de stap naar ondernemerschap wellicht te groot geweest.
Het aantal bijstandsaanvragen is met 5 procent toegenomen in het vierde kwartaal, zo blijkt uit de index van het IMK (Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf). Daarin wordt bijgehouden hoeveel ondernemers een beroep doen op bijstandsuitkeringen en -kredieten voor zelfstandigen. De IMK-Index daalde in 2016 naar 63, om nu te stijgen naar 66. In 2008 stond de index nog op 100.
Het blijkt dat steeds meer zelfstandigen voldoen aan de criteria voor bijstand of Bbz, het Besluit bijstandverlening zelfstandigen die voorziet in een renteloze lening, starterskrediet of aanvulling tot bijstandsniveau.
Bron : http://www.telegraaf.nl/dft/ondernemen/27420166/__Meer_ondernemers_in_de_bijstand__.html